Energetické tělo

Co to je Energetické tělo?

je opravdu živým tělem, které je vytvořeno jen z energie a je nedílnou součástí lidského celku.
Každý člověk má energetické tělo. V současnosti ho však nelze ani vidět ani měřit, ale účinky energetického těla na naše zdraví, emoce, rozhodnutí, činy a život jsou vidět VŠUDE KOLEM NÁS.
Energetické tělo s námi komunikuje zasíláním zpráv prostřednictvím fyzického těla.

Těmito zprávami jsou emoce.

Negativní emoce jsou zranění v energetickém systému a tam, kde tato zranění existují, energie neproudí volně.
To způsobuje formu fyzické bolesti a tlaku, kterou lidé interpretují jako „být smutný“ nebo „být naštvaný“ nebo „mít depresi“ nebo „pocit, jako bych dostal pěstí do žaludku“ nebo „mít zlomené srdce““ a tak dále.

Když se některých zeptáte jako my v EMO – energie v pohybu: „Kde cítíte ten smutek ve svém těle? Ukažte mi to rukama,“ položí ruce tam, kde to bolí.
To, kde to bolí, je PŘESNĚ tam, kde se nachází zranění nebo zablokování.

Není nutná žádná intuice, talent ani hádání – energetické tělo se nám snaží neustále říkat, kde to bolí.
Energetické tělo nám také říká, kdy funguje dobře.
Energetické tělo nám říká pozitivní emoce a stavy bytí – lehkost zamilovanosti, jistota, že se cítíme silní a schopní (bez ohledu na to, jak silné může být vaše fyzické tělo) a úsměv, pohyb, pocit štěstí a většina všechno, cítit se naživu.
Energetické tělo je součástí lidské totality a bez něj nelze dosáhnout skutečného zdraví ani štěstí. Pokud by energetické tělo natolik vážně onemocnělo nebo bylo kompromitováno, že by již nefungovalo, bude v pravý čas následovat fyzická smrt. To je realita někoho, kdo „umírá na zlomené srdce“.

Dostali jsme mapy lidského energetického těla v minulosti, které byly nasměrovány nebo uhádnuty před mnoha tisíci lety, od farmářů a mnichů z orientálních patriarchálních společností, kteří pracovali na čerstvém vzduchu a jedli domácí jídlo. Tyto mapy již nejsou užitečné, protože jednáme s naprosto odlišnými lidmi geneticky, environmentálně a protože způsob, jakým myslíme, jednáme, chováme se a co děláme, se tak dramaticky změnil.

Takže v EMO – energii v pohybu NEDĚLÁME generalizované obrázky o tom, jak by mělo vypadat energetické tělo někoho, ale místo toho pracujeme s tím, co tam skutečně je.
Víme, co tam ve skutečnosti je, protože to MŮŽEME cítit ve svém vlastním těle.(V EMO Healing se jednoduše necháváme vést na místa „kde to bolí“ a obnovujeme rovnoměrný tok na to místo (nebo erea).

Energetické tělo Ilustrace Energetický matrix

Energetické tělo Ilustrace Energetický matrix

Energetické tělo: stručné klíčové pojmy

– Každý má energetické tělo.
– Toto energetické tělo se skládá z nesčetných subsystémů, z nichž žádný nelze v současné době měřit pomocí dnešní technologie.
– Energetické tělo každého jednotlivce je ÚPLNĚ A URČITĚ JEDINEČNÉ a NEDODRŽUJE „jednu jedinou mapu“. S energetickým tělem každého člověka musí být zacházeno na INDIVIDUÁLNÍM ZÁKLADU, vedeném emocemi a pocity té JEDNÉ OSOBY.
– Energetické tělo NELZE poškodit ani holemi a kameny, ale JEN a POUZE energetickými formami.
– Poruchy v energetickém těle se projevují negativními emocemi, které cítíme v těle.
– Čím zdravější je energetické tělo, tím šťastnější a silnější se člověk cítí.
– Energetické tělo má mnoho energetických systémů, včetně energetického srdce, léčivých energetických rukou a „energetické hlavy“, které říkáme energetická mysl.
– Energetické tělo má trávicí systém a ke správnému fungování vyžaduje energetickou výživu.
– Poruchy v energetickém systému nelze vyléčit pomocí prášků nebo fyzických předmětů, pouze pomocí energetického léčení.
– ROVNOMĚRNÝ TOK je stavem perfektně fungujícího energetického těla, což je stejné jako dosažení osvícení.

Řešení války - CZ titulky